ناصر فهیمی به زندان فشافویه منتقل شد

۲۳ دی ۹۸ – ناصر فهیمی از زندان اوین به زندان تهران بزرگ انتقال یافت.

به گزارش اطلس زندان‌های ایران، ناصر فهیمی زندانی سیاسی که اخیرا در بند ۸ زندان اوین محبوس بود به زندان تهران بزرگ (فشافویه) انتقال یافت. ممکن است جابه‌جایی وی برای اعمال فشار بر او صورت گرفته باشد.
 

روز ۱۸ دی ۹۸ ماموران بدون اطلاع قبلی ناصر فهیمی را از زندان اوین خارج کردند و ساعاتی بعد وی را به مسئولین زندان فشافویه تحویل دادند. یک منبع آگاه در این‌باره به اطلس زندان‌های ایران گفت: «او پیش از این دو مرتبه تهدید به تبعید شده بود.» تهدیدات ذکر شده از جانب مأموران امنیتی بود.

 

تهدیدهای پیشین

پیشتر نیز یک منبع نزدیک به آقای فهیمی به گزارشگر اطلس اطلاع داد که «ماموران امنیتی به دنبال گشودن پرونده دیگری برای وی هستند.» نیروهای امنیتی به آقای فهیمی گفته بودند: «با پرونده‌ای که پیش رو داری، مانع آزادی شما می‌شویم.» آقای فهیمی پس از مشاجره با ماموران، خواسته‌های خود را مطرح کرد و خواهان پیگیری آن توسط مقام‌های قضایی شده بود.

برای مشاهده نمایه ناصر فهیمی روی تصویر کلیک کنید

 

بازداشت

ناصر فهیمی در تیر ماه ۸۹ توسط ماموران اطلاعات تهران بازداشت شد. او مدتی در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت و با پایان مراحل آن به بند عمومی زندان اوین انتقال یافت.

 

صدور حکم

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی وی را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. هر چند اتهام وی نامشخص است اما ممکن است حکم آقای فهیمی بابت اتهام «اداره گروه‌های مخالف نظام» صادر شده باشد. پس از مدتی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران حکم ۱۰ سال زندان وی را عیناً تایید کرد.

 

پرونده سازی مجدد

ناصر فهیمی در مدت بازداشت انتقادات زیادی به مسئولین وارد کرده است. او در تاریخ ۳۰ دی ۹۴ توسط دادگاه عمومی تهران بابت اتهام «توهین به مسئولین» به شش ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. آقای فهیمی در همین حین برای مدتی در بند عمومی زندان اوین از برخی از خدمات محروم شده بود. یکی از این موارد، منع استفاده از تخت خواب بوده است.

 

بازداشت‌های قبلی

در سال ۱۳۷۷ پس از بازداشت عبدالله اوجالان، رهبر حزب پ‌ک‌ک توسط دولت ترکیه، در شهر سنندج اعتراضاتی شکل گرفت. آقای فهیمی در این اعتراضات به مدت دو ماه در بازداشت بود. او در سال ۷۸ پس از حوادث کوی دانشگاه نیز توسط یک نهاد امنیتی تحت بازجویی قرار گرفته بود.

لازم به ذکر است که آقای فهیمی پیش از این نیز برای حدوداً یک سال در زندان فشافویه زندانی بوده‌است.