گزارش افشین حسین‌پناهی از زندان سنندج: زندانیان وحشت‌زده هستند

۶ اسفند ۹۸- افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی کرد، در تماسی با خانواده خود از وضعیت بد زندان و استرس، رعب و وحشت زندانیان زندان سنندج از شیوع بیماری کرونا خبر داده‌است. 

به گزارش اطلس زندانهای ایران این زندانی سیاسی همچنین از عدم وجود امکانات بهداشتی و درمانی و بی توجهی مسئولین در رابطه با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندانهای کشور ابراز نگرانی کرده و گفته‌است:«اگر تا چند روز دیگر به وضعیت زندان سنندج رسیدگی نکنند، ما جمعی از زندانیان سیاسی دست به اعتصاب خواهیم زد.» این فعال مدنی همچنین از سازمانها و فعالین حقوق بشری درخواست کرده که صدای زندانیان و وضعیت بدشان در این روزها باشند.

برای مشاهده نمایه افشین حسین‌پناهی روی تصویر کلیک کنید

افشین حسین‌پناهی کیست؟

افشین حسین پناهی، فعال مدنی است که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را نیز در کارنامه خود دارد. او تاکنون سه بار در سالهای ۸۹، ۹۵ و ۹۶ بازداشت شده است. بازداشت اخیر او در تاریخ  آبان ماه ۱۳۹۶ بوده‌است. او در شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون محاکمه و به هشت سال و نیم زندان محکوم شده‌است.

‏‎وی پیش‌تر در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶، سه روز پس از بازداشت رامین حسین پناهی، در منزل شخصی خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

حکم اعدام رامین حسین پناهی فعال کرد روز شنبە ١٧ شهریور ٩٧ همراه با لقمان مرادی و زانیار مرادی دو زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر کرج بە اجرا در آمد.