بازداشت شدگان آبانماه ۹۸ تبریز به بند عمومی زندان منتقل شدند

۲۹ بهمن‌ ۹۸- بازداشت‌شدگان حوادث آبان تبریز پس از ۳ ماه از بازداشتگاه اطلاعات به زندان تبریز منتقل شدند.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، شاهین برزگر فعال اتنیکی ترک، در تماس با نزدیکانش خبر داده‌ که در اعتراض به بلاتکلیفی طولانی مدت سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات تبریز، ناچار شده که ۱۲و۱۳ بهمن ۱۳۹۸ اعتصاب غذای خشک کند. این فعال آذربایجانی اطلاع داده که در روز دوم اعتصاب غذا تشنج کرده و از هوش رفته است. پس از آن مسئولین امنیتی تضمین داده اند که همه فعالین بازداشتی را به زندان تبریز منتقل کنند و یک روز پس از پایان اعتصاب غذا در روز ۱۴ بهمن تمامی این فعالین اتنیکی را به زندان تبریز منتقل شده اند.

برای مشاهده نمایه زندان تبریز روی تصویر کلیک کنید

آقای برزگر همچنین گفته‌است که آقایان محمد محمودی و سجاد شهیری در بند جداگانه ای نگهداری میشوند و دیگر فعالین با اسامی ” اکبر مهاجری ، شاهین برزگر، داود شیری، ایوب شیری و بابک حسینی مقدم” همگی در یک بند زندان هستند.

آقای برزگر اطلاع داده است که پرونده به شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهرستان تبریز به ریاست قاضی حملبر ارجاع داده شده است اما او از قبول قرار وثیقه و آزادی این زندانیان خودداری می‌کند.

دیگر فعالین بازداشتی نیز در تماس با خانواده و نزدیکان از بازجوهای خود نقل قول کرده اند که: ” شما به بهانه حوادث ۹۸ بازداشت شده اید اما لازم است حالا که اینجا آمده اید حتما حکمی بگیرید تا دست خالی نروید”

لازم به یاد آوریست این فعالین در جریان حوادث آبان ۹۸ در تبریز بازداشت شده بودند که پس از حدود سه ماه بی خبری و بازداشت در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات در ۱۴بهمن امسال به زندان تبریز منتقل شده اند.