ابوالفضل مقصودی، از زندانیان آبانماه، در بازداشتگاه پلیس امنیت شکنجه شده‌است

۳۰ بهمن ۹۸- ابوالفضل مقصودی، از معترضان آبانماه که تنها ۱۷ سال سن دارد، در بازداشتگاه پلیس امنیت به شدت شکنجه شده و به دلیل ناتوانی از تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیونی همچنان در زندان فشافویه زندانی است.

به گزارش اطلس زندانهای ایران یک منبع نزدیک به خانواده آقای مقصودی در این مورد به پژوهشگر اطلس گفت: «ابوالفضل ۲۶ آبانماه توسط پلیس امنیت بومهن دستگیر و به مدت ۳ روز در بازداشتگاه پلیس به شدت شکنجه شده است. به‌طوری‌که پس از سه ماه آثار شکنجه با شوکر برقی همچنان در گردن او آشکار است. دلیل شکنجه آقای مقصودی این بوده که مأموران می خواسته‌اند او به حمله به بانک و سرقت از آن اعتراف کند. اما او حاضر به اعتراف نشده و بررسی دوربین‌های مدار بسته نیز نشان داده که این اتهام ناروا بوده است.»

 آقای مقصودی ۱۷ ساله و کارگر سنگ‌تراشی در بومهن است. او پس از سه روز بازداشت در پلیس امنیت، در تاریخ ۳۰ آبان ۹۸ به تیپ پنج زندان فشافویه منتقل شده است.  پرونده آقای مقصودی به اتهام «اخلال در نظم عمومی»در دادسرای عمومی و انقلاب پردیس در حال رسیدگی است. و قاضی کشیک این دادسرا برای او وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته‌است. آقای مقصودی از طبقات محروم جامعه‌است. او پدر خود را از دست داده و نان‌آور خانواده است و اکنون دو شیفت در شرایط بسیار سخت زندان مشغول به کار است تا بتواند بخشی از هزینه های خانواده خود را تأمین کند و آشکار است که تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیونی برای  او خانواده‌اش غیرممکن است.

برای مشاهده نمایه ابوالفضل مقصودی روی تصویر کلیک کنید

 

 

اعتراضان آبان‌ماه 

اعتراضات آبان ۹۸ در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین و سهمیه‌بندی مجدد آن روی داد. این اعتراضات به سرعت سرتاسر کشور را در برگرفت و در طی چند روز به شدت از سوی مأموران امنیتی و نظامی سرکوب شد. صدها نفر در این اعتراضات جان خود را از دست دادند و هزاران نفر نیز بازداشت شدند. اطلس زندانهای ایران پیشتر گزارشهای  ۹۷ زندانی اعتراضات آبانماه ۹۸، ۴ معترض گلوله‌خورده آبان ، ۵ معترض زندانی اعتراضات دیماه ۹۸ و اسامی ۵۴ زندانی دیگر اعتراضات ۹۸ را در مورد وضعیت زندانیان این حوادث در زندان فشافویه منتشر کرده‌است. همچنین در تاریخ ۲۱ بهمن ۹۸ اطلس زندانهای ایران از انتقال کوروش باقری یکی دیگر از این افراد بازداشت شده به زندان فشافویه خبر داد. این زندانی تا قبل از آن در یکی از خانه های امن سپاه در خیابان سئول نگهداری می‌شد.