میلاد ارسنجانی، از معترضان آبان ماه، به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد

۹ فروردین ۹۹ – میلاد ارسنجانی، از معترضان آبان ماه، به ۵ سال حبس تعزیری به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و ۲ سال حبس تعزیری دیگر به اتهام توهین به رهبری محکوم شد. براساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی احتمالاً ۵ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، آقای ارسنجانی متولد ۱۳۶۷ و ساکن شهریار است و در دادگاه انقلاب این شهر محاکمه و محکوم شده‌است. او آبانماه سال گذشته بازداشت و هم‌اکنون در زندان فشافویه زندانی است. اطلس زندانهای ایران مطلع شده‌است که این زندانی سیاسی و ۱۹ نفر دیگر از هم‌بندهای او مدتی به ظن ابتلاء به بیماری کرونا در قرنطینه بوده‌اند.

برای مشاهده نمایه آقای ارسنجانی روی تصویر کلیک کنید

 

اعتراضات آبانماه

پس از افزایش ناگهانی نرخ بنزین، میلیون‌ها معترض در ده‌ها شهر ایران دست به تظاهرات زدند. هر چند در ساعات اولیه سمت و سوی اعتراضات افزایش نرخ بنزین را هدف قرار گرفته بود، اما کمی بعد اعتراضات به سمت مخالفت با حکومت پیش رفت. از لحظات اولیه حضور مردم در خیابان‌ها، در بسیاری نقاط شلیک به سوی معترضین آغاز شد و نیروهای امنیتی صدها تن را کشتند یا زخمی کردند. همچنین هزارن نفر از معترضان نیز بازداشت شدند. اطلس پیشتر دو گزارش اسامی ۹۷ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان و اسامی ۵۴ زندانی دیگر اعتراضات ۹۸ را در مورد اسامی بازداشت شدگان این اعتراضات در زندان فشافویه منتشر کرده است.

بسیاری اعتراضات سراسری آبان ۹۸ را عظیم‌ترین خیزش علیه حکومت تا آن زمان و واکنش جمهوری اسلامی را وسیع‌ترین سرکوب معترضین غیرحزبی می‌دانند