محمد نوری‌زاد: رهبر به سیم آخر زده‌ و یک‌تنه کشور را به سوی نابودی می‌برد، در اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌ام خودکشی می‌کنم

۹ اردیبهشت ۹۹- محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی، در پیامی صوتی از زندان وکیل‌آباد مشهد، می‌گوید در اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌اش دست به خودکشی خواهد زد. او همچنین می‌گوید رهبر به سیم آخر زده‌ و یک‌تنه کشور را بسوی نابودی می‌برد.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، این فعال سیاسی می‌گوید که «من در اعتراض به آزار و اذیت خانواده‌ام تصمیم به یک خودکشی خود خواسته گرفته‌ام و بزودی خبر آن در خواهد پیچید.» آقای نوری زاد در این فایل صوتی همچنین به محکومیت فرزندش علی نوری‌زاد اعتراض کرده‌است و می‌گوید:«علی به عنوان یک جوان در اعتراض به سرنگونی هواپیمایی که سپاه زد به میدان آزادی رفته‌است. اگر یک قاضی فهیمی بود با یک تعهد او را آزاد می‌کرد. دور این جوانها باید گشت که جوانی خود را با آزادگی می‌آمیزند. و تک تک خانواده من دارند آزار می‌بینند. من در مشهد، علی در تهران دادگاهش فردا تشکیل می‌شود و معلوم نیست که آن قاضی دستور گرفته‌باشد از سپاه یا اتاق فکر.»

آقای نوری‌زاد در ادامه این پیام می‌گوید: «من به جز راست چیزی نمی‌گویم. شما در گوگل بزنید دزدی‌های قالیباف، می‌آید که یاشار سلطانی به عنوان یک خبرنگار بخشی از دزدی‌های او را آشکار کرده و به جای اینکه دزد را بگیرند، خبرنگار را گرفته‌اند.» او همچنین با اشاره پرونده سعید طوسی، قاری قرآن متهم به کودک آزاری می‌گوید:« من به رهبر می‌گویم تجسم کن که این سعید طوسی با نوه تو که رفته قرآن آموزش بگیرد این کار را کرده‌است. رهبر باید مردم را عیال خودش بداند. ولی با همان عمامه ای که زیرش هیچ چیز نیست و پوک است، مفاسدی را بر این سرزمین تحمیل کرده‌اند که من نوری‌زاد به خاطر راستگویی اینجا هستم و دروغ‌گویان و دزدان و آدمکشان بیرون هستند. شیخ علی فلاحیان قبل از انقلاب در روستای بالای ما روضه ‌می‌خواند و می‌خواست زن بگیرد به دلیل اینکه چیزی نداشت به او زن ندادند و الان بروید برج او را در پل رومی ببینید. دزدان بر ما حاکمند»

آقای نوری‌زاد همچنین با انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید:« مثلاً شما از رهبر بپرسید که چرا در ۳۱ سال گذشته چرا به کسی پاسخگو نیستی و یک مصاحبه با یک خبرنگار آزاد نداشته‌ای پاسخ خواهد داد که ما به خدا جواب می‌دهیم. … ببینید سپاه می‌زند و هواپیمای مسافربری را سرنگون می‌کند اولین کسی که باید محاکمه شود فرمانده کل قوا است اما جان مردم برای آنها ارزش ندارد… رهبر چون خود را به خدا پاسخگو می‌داند و مردم و قانون را لایق پاسخگوئی نمی‌داند به سیم آخر زده‌است و خودش این سرزمین را به سمت نابودی می‌برد»

 

محمد نوری زاد کیست؟ 

نوری‌زاد از سرشناس‌ترین فعالان سیاسی درون کشور،  از اعضای لگام(کمپین لغو گام به گام اعدام)، کارگردان و نقاش ساکن تهران است. او مدت‌ها از حامیان حکومت ایران بوده و رابطه نزدیکی با علی خامنه‌ای داشته است. اما در دهه هشتاد مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد. نوری زاد و ۱۳ فعال سیاسی دیگر در خردادماه ۹۸ بیانیه‌ای با موضوع درخواست استعفای آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی منتشر کردند. پس از انتشار این نامه، نامه های ۱۴ نفره دیگری نیز با محتوای مشابه منتشر شد. ۲۰ مردادماه ۹۸  آقای نوری‌زاد و تعدادی دیگر از نویسندگان این نامه به دنبال تحصن در برابر محل برگزاری دادگاه تجدید نظر کمال جعفری یزدی، بازداشت شدند. آقای نوری‌زاد در بازداشتگاه اطلاعات مشهد زندانی بود و اخیراً به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شده‌است. محمد نوری‌زاد پیشتر هم چندین بار بازداشت و زندانی شده است.

 

برای مشاهده نمایه آقای نوری‌زاد روی تصویر کلیک کنید.