علی عزیزی، فعال اتنیکی ترک، با قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد

۶ فروردین ۹۹- علی عزیزی، فعال اتنیکی ترک، امروز چهارشنبه ۶ فروردین ماه با تودیع ۵۰۰ میلیون تومان وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، آقای عزیزی ۴ اسفند ۱۳۹۸ توسط مامورین امنیتی در منزل پدری‌اش بازداشت شده‌بود. این زندانی ترک، در تاریخ  ۷ اسفند ۱۳۹۸ در تماس کوتاهی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز خبر داده‌بود. آقای عزیزی نهایتاً ۱۲ اسفندماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان تبریز منتقل شد و در تماس تلفنی با خانواده‌اش خبر داد که در ۴۸ ساعت اولیه دستگیری در بازداشتگاه اطلاعات ارومیه مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و علی رغم تقاضای اعزام به مرکز درمانی،  تحت مداوا و معاینه قرار نگرفته است.

برای مشاهده نمایه آقای عزیزی روی تصویر کلیک کنید

صدور قرار وثیقه

 آقای عزیزی ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ به خانوده‌اش خبر داد که به قرنطینه زندان تبریز  منتقل شده و برایش قرار وثیقه صادر شده‌است. خانواده آقای عزیزی طی مراجعه به شعبه ۱۶ بازپرسی عمومی و انقلاب شهرستان تبریز به ریاست آقای موسوی مطلع گردیدند که برای فرزندانشان قرار سنگین یک میلیارد تومانی صادر شده است. وثیقه‌ای که تأمین آن برای این خانواده میسر نگردید و نهایتاً دادگاه با تقلیل آن به۵۰۰ میلیون تومان موافقت کرد.

اعتصاب غذا

آقای عزیزی همچنین در دوران بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به همراه آقای سجاد شهیری دیگر زندانی ترک، دست به اعتصاب غذا  زده بود و پس از انتقال به زندان تبریز، به اعتصاب غذای خود خاتمه دادند.