عباس واحدیان شاهرودی به ظن ابتلاء به کرونا در بهداری زندان بستری شد

۱۸ اسفند ۹۸- عباس واحدیان شاهرودی، فعال سیاسی زندانی و از امضاء‌کنندگان بیانیه تقاضای استعفای خامنه‌ای، به علت مشکوک بودن به کرونا در بهداری زندان وکیل‌آباد مشهد بستری شد.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، خانواده این زندانی به همراه تعدادی دیگر از خانواده‌های زندانیان درخواست کننده استعفای خامنه‌ای، در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، خواستار آزادی عزیزانشان از زندان شده‌اند. در بخشی از این نامه آمده است:« اکنون نزدیک به هفت ماه است که در بندند و با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا و وضعیت نامناسب جسمی این عزیزان و کهولت سن اغلب ایشان، سبب نگرانی شدید ما خانواده‌ها را فراهم کرده و بیم آن می‌رود که خدای نکرده اتفاق ناگواری برای ایشان رقم بخورد. چنانکه در حال حاضر، خبر بسیار نگران کننده ای دریافت کردیم که آقای عباس واحدیان شاهرودی، به علت مشکوک بودن به کرونا در بهداری زندان بستری شدند و این زنگ خطری برای همه ماست که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد. لذا انتظار عاجل و واجب داریم، مقرر فرمائید در اسرع وقت با آزادی یا مرخصی آنها به قول شرف، موافقت نموده و از پیشامد ناگوار جلوگیری نمائید.»

برای مشاهده نمایه عباس واحدیان شاهرودی روی تصویر کلیک کنید

متن کامل این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار پژوهشگر اطلس قرار گرفته به این شرح است:

به نام خدا
دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد
همانطور که استحضار دارید؛
مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی تجمع و راهپیمایی بدون حمل سلاح، قانونی و فاقد وصف مجرمانه است. عزیزان ما نیز به منظور حمایت از آقای کمال جعفری که از ایثارگران آزاده می‌باشند، در تاریخ ۲۰ مرداد، در نهایت آرامش، همزمان با جلسه رسیدگی به پرونده ایشان در مقابل مجتمع قضایی مربوطه حضور یافتند و متاسفانه از آن تاریخ تا کنون، در زندان به سر می‌برند. تاکید می‌کنیم که اعتراض و انتقاد حق مسلم همه آحاد ملت است، و این امر نه تنها مجرمانه نیست، بلکه با جلب توجه مسئولین، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می‌دهد و رانت و سوء استفاده از قدرت در سایه آزادی و دموکراسی را منتفی می سازد.
عزیزان شریف و شجاع ما، صرفا به جرم دفاع از حقوق مدنی و شهروندی خویش، اکنون نزدیک به هفت ماه است که در بندند و با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا و وضعیت نامناسب جسمی این عزیزان و کهولت سن اغلب ایشان، سبب نگرانی شدید ما خانواده‌ها را فراهم کرده و بیم آن می‌رود که خدای نکرده اتفاق ناگواری برای ایشان رقم بخورد. چنانکه در حال حاضر، خبر بسیار نگران کننده ای دریافت کردیم که آقای عباس واحدیان شاهرودی، به علت مشکوک بودن به کرونا در بهداری زندان بستری شدند و این زنگ خطری برای همه ماست که علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد. لذا انتظار عاجل و واجب داریم، مقرر فرمائید در اسرع وقت با آزادی یا مرخصی آنها به قول شرف، موافقت نموده و از پیشامد ناگوار جلوگیری نمائید.
 با تشکر  
۱۷ اسفند ۱۳۹۸

خانواده‌های زندانیان :

خانم سپهری، فاطمه
آقای جعفری یزدی، کمال
”    خواستار، هاشم
”   سپهری، محمدحسین
”    مرتضوی،  عبدالرسول
”    مهدوی فر، محمد
”    مهرگان، رضا
”    نوری زاد، محمد
”    واحدیان شاهرودی،  عباس

رونوشت برای :

۱- دادستان کل کشور
۲- دادستان دادگاه‌های عمومی و انقلاب مشهد
۳- جامعه بین‌الملل و حقوق بشر