خانوده زندانیان بیانیه استعفای خامنه‌ای: «استقرار گارد ضد شورش و بستن خیابانهای منتهی به زندان وکیل‌آباد نگران کننده است»

۱۵ فروردین ۱۳۹۹- خانواده زندانیان بیانیه «استعفای علی خامنه ای و گذار از جمهوری اسلامی»، با صدور اطلاعیه‌ای «از قطع شدن تلفنهای این زندانیان، استقرار گارد ضد شورش و مسدود شدن خیابانهای منتهی به زندان وکیل آباد» ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، در بیانیه این خانواده‌ها همچنین آمده‌است: «روز ۱۴ فروردین به ما اطلاع دادند که آقایان خواستار، نوریزاد، سپهری، جعفری و مرتضوی را از «بند شش یک» به نقطه نامعلومی مننتقل کرده اند. و هر چه با زندان وکیل آباد مشهد تماس می گیریم و از عزیزان زندانی می پرسیم هیج خبری نمی دهند.»

برای مشاهده نمایه زندان وکیل‌آباد روی تصویر کلیک کنید

 

 

 

متن کامل بیانیه

از بازداشت غیر قانونى امضاء کنندگان «بیانیه ۱۴نفر” حدود هشت ماه مى گذرد و حدود یک ماه هم از صدور راى دادگاه تایید نظر سپرى شده و متاسفانه هنوز به ایشان ابلاغ نشده تا بتوانند با حکم قطعى در خواست مرخصى بدهند.

امروز جمعه ۱۵ فروردین ۹۹ سومین روز است که عزیزان ما آقایان سید هاشم خواستار، محمد نوریزاد و محمد حسین سپهری و… ار زندان وکیل آباد مشهد تماس نگرفته اند.

از۲۳ بهمن که از اداره اطلاعات به زندان وکیل آباد منتقل شدند هیچ کدام از خانواده ها ملاقات حضوری نداشته ایم، ملاقات کابینی هم به علت وجود اپیدمی کرونا توسط خود عزیزان قطع شده به تلفن یک روز درمیان خرسند بودیم که آن هم الان سه روز است که قطع شده و متاسفانه خبرهای ضد و نقیضی که از زندان به گوش می رسد باعث نگرانی هر چه بیشتر ما خانواده های زندانیان شده است.

روز ۱۴ فروردین به ما اطلاع دادند که آقایان خواستار، نوریزاد، سپهری، جعفری و مرتضوی را از «بند شش یک» به نقطه نامعلومی مننتقل کرده اند. و هر چه با زندان وکیل آباد مشهد تماس می گیریم و از عزیزان زندانی می پرسیم هیج خبری نمی دهند.

از طرفی دیگر مطلع شدیم که شب گذشته چند نوبت ماموران گارد ضد شورش به داخل زندان یورش بردند و الان هم خیابانها به سمت زندان مسدود است و گارد ضد شورش با تعداد زیادی ماشین مقابل زندان مستقر هستند. 
بنا بر اخبار دیگری که دریافت کردیم آقای جعفری مشکوک به بیماری کرونا است و تمامی این اخبار و عدم پاسخگویی مسئولان زندان بر نگرانیهای خانواده های زندانیان افزوده است.

آیا صداى ما شنیده خواهدشد؟ زندانیان سیاسى باید آزاد شوند و به ما پاسخ بدهند عزیزان ما کجا هستند؟

خانواده های زندانیان بیانیه «استعفای علی خامنه ای و گذار از جمهوری اسلامی»

شرح بازداشت

در خردادماه ۹۸ ۱۴ فعال سیاسی، بیانیه‌ای با موضوع درخواست استعفای آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی منتشر کردند. پس از انتشار این نامه، نامه های ۱۴ نفره دیگری نیز با محتوای مشابه منتشر شد. در تاریخ ۲۰ مرداد ۹۸، شماری از این فعالین سیاسی که قصد اعتراض به صدور حکم برای کمال جعفری یزدی را داشتند، مقابل ساختمان دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی بازداشت شدند. 

نهادهای حکومتی افراد بازداشت‌شده مقابل دادگاه تجدید نظر خراسان رضوی را به عنوان افراد «ضد انقلاب» معرفی کردند. معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی در خصوص علت بازداشت این افراد گفته بود: «علت دستگیری آن‌ها نه نامه به رهبری، بلکه تلاش برای براندازی و ارتباط با خارج از کشور بوده است.» اداره اطلاعات استان خراسان رضوی نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دستگیرشدگان «به دنبال ایجاد توطئه و آشوب جدید» بوده‌اند و «ماموریت داشتند در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی با برقراری ارتباط برنامه‌ریزی شده با نامزدهای منتقد ضمن تند کردن مواضع آنان از فضای باز سیاسی برای ایجاد آشوب و درگیری‌‌های داخلی استفاده کرده و با ایجاد فتنه جدید خطوط القایی دشمنان ملت ایران را به پیش ببرند.»