عدم تعیین وثیقه برای بهاره سلیمانی علی رغم پایان مراحل بازجویی

۴ بهمن ۹۹ – بهاره سلیمانی فعال کارگری، علی رغم پایان مراحل بازجویی در بند نسوان زندان اوین محبوس است.

به گزارش اطلس زندان‌های ایران، با گذشت حدود ۱۰۰ روز از دستگیری بهاره سلیمانی و هم‌چنین پایان مراحل بازجویی، وی در بند عمومی زندان اوین محبوس است و برای او وثیقه تعیین نشده است. خانم سلیمانی اواخر ماه گذشته از بازداشتگاه دوالف سپاه ثارالله در زندان اوین، به بند نسوان این زندان انتقال یافته بود.

نگرانی در مورد وضعیت سلامتی وی

بهاره سلیمانی، به بیماری ریوی مبتلا است و به گفته منابع نزدیک به وی، «خانم سلیمانی نیاز مبرم به دارو و مراقبت پزشکی دارد.» عدم رسیدگی مناسب پزشکی به زندانیان در عمده موارد، باعث نگرانی خانواده و نزدیکان وی شده است.

انتقال به بند عمومی 

بهاره سلیمانی اواخر دی ماه، پس از حدود ۹۰ روز بازجویی از بازداشتگاه دوالف به بند زنان زندان اوین منتقل شده است. علی رغم پایان مراحل بازجویی، دادسرای تاکنون شرایط آزادی موقت او را فراهم نکرده و مسئولان نیز در مورد این موضوع پاسخ شفافی نداده‌اند.

بازداشت

در تاریخ ۲۵ مهر، بهاره سلیمانی از سوی ماموران سپاه در کرج دستگیر شد و پس از تفتیش دو ساعته منزل خانوادگی و هم‌چنین توقیف برخی از لوازم شخصی او، به بازداشتگاه این نهاد در زندان اوین منتقل شده بود. در زمان بازداشت خانم سلیمانی، پدر وی که بیمار و هم‌چنین از آسیب‌دیدگان جنگ ایران و عراق است، دچار شوک عصبی شد و در نتیجه وضعیت وی رو به وخامت رفت.