عدم رسیدگی پزشکی به سهیل عربی در زندان تهران بزرگ

۱۰ اسفند ۹۸- سهیل عربی، زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ علیرغم مراجعه به بهداری زندان تهران بزرگ هیچ درمانی دریافت نکرده است.

به گزارش اطلس زندانهای ایران یک منبع مطلع درمورد دلیل مراجعه او به بهداری گفت:«سهیل شدیداً سرفه می‌کند از گلویش خلط وخون آمده و به درمانگاه مراجعه کرده اما گفتند اصلا پزشک نداریم همه ازترس فرار کردن»

 این زندانی سیاسی به بیماری «ترومای بلانت» مبتلا است و امکان درمان او در زندان وجود ندارد. او اردیبهشت امسال برای درمان به بیمارستان فیروزگر اعزام، اما بدون تکمیل مراحل درمانی به زندان بازگردانده شد. 

برای مشاهده نمایه سهیل عربی روی تصویر کلیک کنید.

نگرانی از شیوع کرونا در زندان

شیوع گستره بیماری کرونا در کشور باعث نگرانی بسیار زیادی در مورد سلامت زندانیان شده‌است. قوه قضائیه وعده داده‌ که به زندانیان مرخصی خواهد داد اما مشخص نیست که آیا این مرخصی شامل زندانیان سیاسی هم خواهد شد یا خیر؟ با توجه به تراکم بالای زندانهای کشور، شیوع ویروس کرونا در زندان فاجعه بزرگی را ایجاد خواهد کرد. 

بازداشت و محاکمه

سهیل عربی در سال ۱۳۹۲ از سوی مامورین سپاه بازداشت و در دادگاه کیفری تهران به ریاست قاضی مدیرخراسانی به اتهام «سب النبی» به اعدام محکوم شد. این حکم در ابتدا در شبعه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی علی رازینی تایید شد، اما در مراحل بعد شعبه ۳۴ دیوان عالی کشور این حکم را نقض کرد. سهیل عربی در نهایت در چند پرونده مختلف به ۱۳ سال و ۶ ماه حبس و تحقیقات مذهبی محکوم شد.