احتمال ابتلاء رحمان عساکره، زندانی عرب زندان قوچان به بیماری کرونا

۱۵ اسفند ۹۸- پس از فوت یک زندانى در زندان قوچان خراسان در اثر ابتلا به کرونا و بروز علایم این بیماری در رحمان عساکره، زندانی عرب تبعیدی به این زندان، مسئولان از او آزمایش کرونا گرفتند. 

به گزارش اطلس زندانهای ایران، احتمال گسترش بیماری کرونا در زندان قوچان جان همه زندانیان و از جمله آقای عساکره را تهدید می‌کند. یک منبع مطلع در مورد احتمال ابتلاء این زندانی به کرونا به پژوهشگر اطلس گفت: « چند روز پیش یکی از همبندی‌های آقای عساکره علائم ابتلاء به این بیماری را بروز داده و مسئولان زندان او را قرنطینه کرده‌اند که متاسفانه پس از دو روز این زندانی جان خود را از دست داده‌است. پس از مدتی آقای عساکره نیز علائمی مانند خستگی و سرفه از خود بروز داد و خوشبختانه امروز از او آزمایش کرونا گرفته شده‌است.»

برای مشاهده نمایه رحمان عساکره روی تصویر کلیک کنید

رحمان عساکره کیست؟

رحمان عساکره از فعالین عرب اهوازی و از اعضای مؤسسه الحوار (گفتگو) در شهر رامشیر است. او فارغ‌التحصیل رشته شیمی در مقطع کارشناسی و جامعه شناسی در مقطع کارشناسی ارشد است.

آقای عساکره اسفند ۱۳۸۹ همراه شمارى از اعضاى مؤسسه فرهنگى الحوار توسط اداره اطلاعات بازداشت و سپس به اتهامات «محاربه با خدا، افساد فی‌الارض، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی محمد باقر موسوی محاکمه شد.
این زندانی عرب، با وجود رد اتهامات انتسابی به خود در دادگاه به ۲۰ سال حبس تعزیری و تبعید در زندان قوچان محکوم شد. حکم صادره در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۱ به او ابلاغ شد.

این زندانی عرب در زندان مشهد و سپس زندان قوچان زندانی بوده‌ است. او پس از مدتی به زندان مسجد سلیمان در نزدیکی محل سکونت خود منتقل شد. اما پس از مدتی او مجدداً به زندان قوچان خراسان تبعید شد.

رحمان عساکره به بیماری‌های گوارشی، کلسترول و فشار خون مبتلا است و ابتلاء به بیماری کرونا جان او به خطر می‌اندازد.