فاطمه ملکی: پایان اعتصاب داروی نوری‌زاد باری از دوش حاکمیت بر نمی‌دارد

۵ اسفند ۹۸- فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد: پایان اعتصاب داروی نوری‌زاد باری از دوش حاکمیت بر نمی‌دارد. با شرایط نامساعد جسمى آقاى نوری‌زاد بر آزادى ایشان براى مراقبت ویژه اصرار داریم.

به گزارش اطلس زندانهای ایران، اواخر هفته پیش آقاى محمد نورى زاد مجدداً دچار بیهوشى شده و به بهدارى زندان منتقل شد. او تا روز شنبه تحت مراقبت پزشکی قرار گرفت و دیروز پس از ترخیص از بهداری، به اعتصاب داروی خود پایان داد. آقای نوری‌زاد بیش از دو ماه در اعتراض به دستگاه قضائی در اعتصاب غذا و دارو بود.
خانم فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد در این مورد به پژوهشگر اطلس گفت: « آقای نوری‌زاد امروز طى تماسى تلفنى خبر دادند که بنا به اصرار مکرر مادرشان وخانواده و خیل دوستان و دوستدارانشان به اعتصاب دارویى خود پایان داده و از همه عزیزانى که دلسوزانه پى گیر شرایط ایشان بوده صمیمانه سپاسگزارى کرده و قدردانى خود را ابراز کردند. ولى پایان اعتصاب ایشان بارى از دوش حاکمیت بر نمى دارد و ما همچنان خواستار آزادى همه عزیزان بیگناه دربند هستیم و بخصوص با شرایط نامساعد جسمى آقاى نوری‌زاد بر ازادى ایشان براى مراقبت ویژه اصرار داریم .»

برای مشاهده پروفایل محمد نوری‌زاد روی تصویر کلیک کنید

محمد نوری زاد کیست؟ 

نوری‌زاد از سرشناس‌ترین فعالان سیاسی درون کشور،  از اعضای لگام(کمپین لغو گام به گام اعدام)، کارگردان و نقاش ساکن تهران است. او مدت‌ها از حامیان حکومت ایران بوده و رابطه نزدیکی با علی خامنه‌ای داشته است. اما در دهه هشتاد مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد. نوری زاد و ۱۳ فعال سیاسی دیگر در خردادماه ۹۸ بیانیه‌ای با موضوع درخواست استعفای آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی منتشر کردند. پس از انتشار این نامه، نامه های ۱۴ نفره دیگری نیز با محتوای مشابه منتشر شد. ۲۰ مردادماه ۹۸  آقای نوری‌زاد و تعدادی دیگر از نویسندگان این نامه به دنبال تحصن در برابر محل برگزاری دادگاه تجدید نظر کمال جعفری یزدی، بازداشت شدند. آقای نوری‌زاد در بازداشتگاه اطلاعات مشهد زندانی بود و اخیراً به زندان وکیل‌آباد مشهد منتقل شده‌است. محمد نوری‌زاد پیشتر هم چندین بار بازداشت و زندانی شده است.